אילו כישורים ילדים מפתחים עם חדרי בריחה לילדים?

המכה שמטרידה כעת את העולם היא הקורונה. אתכם, ההורים, מטריד דבר נוסף: המסכים אליהם ממוגנטים הילדים. הם נמצאים במסגרות החינוכיות ובבית, אצל סבא וסבתא וגם בבתיהם של החברים. לא שהם לא היו כאן עוד לפני התפרצות הקורונה, אלא שהסגר, ההגבלות ופורמט הלמידה מהבית, הובילו לשעות מסך ארוכות יותר בכל יום. 

לצד הדברים הטובים שניתן לזקוף לזכות המסכים – ממסכי הטלוויזיה ועד מסכי האייפד, לא ניתן להתעלם מחסרונותיהם הרבים. גם אתם מתקשים להפריד בין הילדים והמסכים? לשמחתכם, תוכלו גם אתם להפעיל את ילדיכם, לאתגר אותם עם אתגרים מחשבתיים ולפתח את כישוריהם החברתיים עם חדרי בריחה!

במה שונים חדרי בריחה לילדים מחדרי בריחה למבוגרים?

  • העלילה והתוכן של החדר מותאמים לקהל הילדים – מגיל 8 ומעלה. (החדרים לא מפחידים, מבהילים או כוללים תכנים לא הולמים).
  • רמת הרמזים והחידות. חשוב לנו שהילדים יצאו מהחדר בטעם של הצלחה וניצחון. לכן, הרמזים שיושתלו בחדר יהיו ברמת מתחילים ובהתאם גם החידות.

אז אילו כישורים הילדים מפתחים הודות לחדרי בריחה?

לרוב, כשרוצים להעביר תכנים חינוכיים לילדים, בוחרים בדרכים מאד "מעונבות" ורשמיות. בפועל, ניתן ללמד את הילדים כמעט כל דבר גם בדרך צבעונית, חברתית ומהנה יותר. מה יוצא מזה? הילדים מתמסרים ומשתפים פעולה ללא התנגדויות, תוך שהמסרים שרוצים להעביר מועברים אליהם ביעילות. חדרי הבריחה הם הרבה מעבר לפעילות של 60 דקות, אלא שהם מלמדים ומחדדים כישורים. 

3 הדברים העיקריים שהילדים לומדים בחדרי בריחה:

  • שיתוף פעולה והקשבה. כבר בגני הילדים, מלמדים על חשיבותו של שיתוף הפעולה. בשונה מסיסמאות, חדרי הבריחה מאפשרים לילדים להתנסות בשיתוף פעולה עם חבריהם. המשימה משותפת והמטרה אחת – לנצח! כך, הילדים חוברים יחד, עובדים זה עם זה, מקשיבים, מחזקים, נותנים עצה ותופסים פיקוד. את מה שהם לומדים בשעה אחת בלבד בחדר בריחה, הם "מייבאים" איתם לגני השעשועים, לכיתה, לשיחות בזום ואפילו לחיק המשפחה.
  • התמודדות עם אתגרים. הילדים שלכם אמנם מתמודדים עם אתגרים בבית הספר, אך לרוב אינם נדרשים לבצע משימות בחלון זמנים מוגדר ומוגבל של שעה. לטובת הכנת שיעורי הבית לדוגמא, יש להם שעות רבות בצוהריים, אחרי הצוהריים ולעיתם גם בסוף השבוע. בחדר הבריחה הם לוקחים על עצמם משימה מאתגרת שעליהם לסיים אותה בשעה בלבד! הם לומדים דרך ההתנסות המוחשית כי כשהם רוצים משהו, אין דבר שיוכל לעצור בעדם.
  • התמודדות עם מספר רב של גירויים. חדרי הבריחה מלמדים את הילדים להבדיל בין העיקר לטפל, למקד את תשומת הלב על הדברים החשובים, להתייחס לגירויים מסוימים ולהתעלם מאחרים שאינם רלוונטיים. 

לכבוד יום ההולדת , יום המשפחה או כבילוי עם החברים הכי טובים: חדרי בריחה לילדים של "מסתורי"! להזמנת חדר ולקבת פרטים נוספים, התקשרו – 072-3942917

כתבו לנו ונחזור בהקדם

צרו קשר

מעוניינים לקבל עוד קצת מידע עלינו ? כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לכתוב לנו או לצלצל ל-054-4248855

אנחנו כבר נדאג לארגן לכם בילוי שלא תשכחו עוד הרבה מאוד זמן.

כתבו עלינו

5/5
הקודם
הבא

המשיכו לקרוא

More To Explore

אסקייפ רום מומלץ

אסקייפ רום מומלץ – מסתורי בראשון לציון מה שהתחיל כטרנד היסטרי התחיל להתמסד אט אט לבילוי של ממש המועדף על משפחות , ארגונים וחבר'ה שרוצים להנות מזמן איכות יחד. טרנד שכבד את הארץ ואת העולם בכלל.  הבילוי המאתגר מכניס עניין ומסתורין לחיי היומיום של כולנו ואסקייפ רום למיניהם החלו לצוץ בהמוניהם כפטריות לאחר הגשם. העלילה

ערוץ 13 – מה קרה כשהכנסנו חמישה ח"כים לחדר בריחה?

חדר בריחה בצל הבחירות הח"כים אמיר אוחנה, שירן השכל, יואל חסון, מירב בן-ארי, ומיכל בירן נכנסו לחדר בריחה, האם הם יגיעו בזמן לבחירות? רגע לפני הבחירות, מסתורי – חדרי בריחה בראשון לציון שמח לארח מספר חברי כנסת לבילוי לא שגרתי בחדר בריחה. חברי הכנסת היו צריכים לשתף פעולה ולחשוב מחוץ לקופסא על מנת להצליח במשימה.

חדרי בריחה למשפחות

מחפשים פעילות מהנה בחדרי בריחה למשפחות? כולנו במרבית הזמן שאובים לתוך השגרה אשר ממלאה לנו את החיים בזמן עבודה, לימודים, חוגים ומשימות הקשורות הן לבית והן לילדים. אז נכון, זה כיף ונותן תחושת סיפוק כאחד להגיע בסוף כל יום למיטה גמורים ועייפים עם תחושה טובה כזו שעשינו היום משהו, שהשפענו על מישהו, שתרמנו את חלקנו